Aktualności ogólne

Portugalia – ukryty kraniec Europy!

portugaliaWłochy, Grecja, Hiszpania to najbardziej popularne i najczęściej wybierane destynacje turystyczne. Portugalia natomiast to kraj, który może ze względu na swoje specyficzne położenie, w stosunku do naszego kraju, wydaje się leżeć gdzieś daleko „na krańcu Europy”.
Stąd też spotkanie z panią Martą Sagatowską, która zabrała nas w podróż do Portugalii, było szczególnie interesujące. Spotkania z ludźmi z branży, którzy na co dzień pracują jako przewodnicy czy piloci to ciekawy sposób na zdobycie nieszablonowej wiedzy, którą w przyszłości będzie można wykorzystać we własnej pracy.
Podczas prelekcji pani Marta odkryła przed nami inne oblicze Portugalii, która głównie kojarzy się z wypoczynkiem na malowniczych plażach i z kąpielami w błękitnych wodach oceanu. Pokazała, że ten iberyjski kraj może być prawdziwym rajem dla aktywnych urlopowiczów, ponieważ przecina go słynna trasa Rota Vicentina o długości 340 km. Na koniec „sprzedała” nam kilka ciekawostek o Portugalczykach i ich zwyczajach. Od dzisiaj w trudnych sytuacjach będziemy pić wodę z cukrem – podobno pomaga na wszystko!
A tutaj jeszcze kilka słów pani Marty do wszystkich uczestników spotkania:
„Praca w turystyce jest to najlepsza praca, jaka istnieje" - tym stwierdzeniem rozpoczęłam spotkanie z uczniami. Chciałam przekazać im moje doświadczenie, prezentując wyzwania, z jakimi mierzy się każdy, niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy w tym zawodzie. Wyzwania te jednak, gdy podejmie się je z odwagą i otwartością, przynoszą piękny owoc w postaci olbrzymiej satysfakcji, wielkiej wartości wykonywanych zadań i szczęśliwych klientów. Zwróciłam uwagę na to, co w mojej opinii jest najważniejsze w pracy w turystyce: entuzjazm, niezmierna otwartość na ludzi, ich odmienne kultury, szacunek dla turystów, którzy są naszymi klientami, a także dla lokalnych społeczności. Przekazałam także, że najlepsze, najbardziej wartościowe rzeczy zdarzyły się w moim życiu dzięki znajomości języków. Nic tak nie ubogaca duszy, jak możliwość porozumiewania się w innych krajach oraz bogactwo doświadczeń, które dzięki tej znajomości można zdobyć. To jak otwieranie książek historii toczących się na żywo. Dziękuję za to spotkanie, z wielką radością podzieliłam się z uczniami moim entuzjazmem i wierzę, że choć trochę mogłam zarazić ich moją pasją.
Krótkie podsumowanie: „Turystycy” przed Wami piękna przyszłość!
Spotkanie zostało sfinansowane z projektu Erasmus plus Staże Zagraniczne.

banerek 30 lat bok lewy

baner kampania społeczna 

unia

wytyczne logo ok

innowacyjna szkoła

SOIZ TV

soiztv

2022 tarcze

 

baner vulcan

facebook

  

twitter

 

instagram

Galeria

Dzwonki

  Lekcje Przerwy     Lekcje Przerwy
1 8.00-8.45 5 minut   5 11.35-12.20 5 minut
2 8.50-9.35 10 minut   6 12.25-13.10 5 minut
3 9.45-10.30 5 minut   7 13.15-14.00 5 minut
4 10.35-11.20 15 minut   8 14.05-14.50  

 

 

Skontaktuj się z Nami

ul. Mała Łąka 10, 43-400 Cieszyn

tel./fax. 33 851 46 88, tel 33 482 78 82

 

Więcej...